LIT IBH18000LMSD080MDMVOLTGZ1050K
Item #: 820261
Cat #: IBH18000LMSD080MDMVOLTGZ1050K
UPC:
Sign In or Register to view pricing and more.
Documents & Guides
No Documents Available
LIT IBH18000LMSD080MDMVOLTGZ1050K -70CRI-WHITE-WITH-LENS LED HI-BAY 5000K 120-277V 21 472 DELIVERED LUMENS 198 WATTS
Overview
LIT IBH18000LMSD080MDMVOLTGZ1050K -70CRI-WHITE-WITH-LENS LED HI-BAY 5000K 120-277V 21 472 DELIVERED LUMENS 198 WATTS
Also known as: IBH18000LMSD080MDMVOLTGZ1050K
Specifications
| Color Temperature: | 5000 (Bright White) |
| Color Rendering Index (CRI): | 70 |
| Width: | 12 in, 1 ft |
| Length: | 4 ft, 48 in |
| Wattage: | 146 |
| Color: | White |
| Lumens: | 18000 |
| Light Technology: | LED |
| Dimmable: | Yes |
| Volts AC Range: | 120 - 277 |
| Color Temperature: | 5000 (Bright White) |
| Width: | 12 in, 1 ft |
| Wattage: | 146 |
| Lumens: | 18000 |
| Dimmable: | Yes |
| Color Rendering Index (CRI): | 70 |
| Length: | 4 ft, 48 in |
| Color: | White |
| Light Technology: | LED |
| Volts AC Range: | 120 - 277 |