
Sign In or Register to view pricing and more.
Documents & Guides
Pan-Ty® locking tie, light-heavy cross section, 11.4 (290mm) length, heat stabilized nylon 6.6, black.
Overview
Pan-Ty® locking tie, light-heavy cross section, 11.4 (290mm) length, heat stabilized nylon 6.6, black.
Also known as: 074983387694, PLT3H-TL30
Specifications
| Color: | Black |
| Width: | 0.300 in |
| Weight Capacity: | 120 lbs |
| Material: | Nylon |
| Length: | 11.400 in |
| Size: | Light-Heavy |
| Family / Style: | Pan-Ty® |
| Product Thickness: | 0.075 in |
| Color: | Black |
| Weight Capacity: | 120 lbs |
| Length: | 11.400 in |
| Family / Style: | Pan-Ty® |
| Width: | 0.300 in |
| Material: | Nylon |
| Size: | Light-Heavy |
| Product Thickness: | 0.075 in |