Cat #: TMC2-150233A
UPC: 781381300841
Sign In or Register to view pricing and more.
Documents & Guides
TMC2 Connectors for MC Cable, NPT Size: 1-1/2", Cable Armor Diameter: 1.79" - 2.21", Cable Jacket Diameter: 1.91" - 2.33", Material: Aluminum. Watertight, Class I, Division 2, 4X and IP66.
Overview
Also known as: 781381300841, TMC2-150233A
Specifications
Diameter: 1 1/2 in
Material: Aluminum
Diameter Range: 1.910 - 2.330 in, 1.790 - 2.210 in
Diameter: 1 1/2 in