1
more

Cable Tie, Standard, UV Black Nylon, 17-1/2" Long, 1000/PK
Item #: 32125
Cat #: PLT5S-M0
UPC: 074983540884
Sign In or Register to view pricing and more.
Documents & Guides
Cable Tie, Standard, UV Black Nylon, 17-1/2" Long, 1000/PK
Overview
Cable Tie, Standard, UV Black Nylon, 17-1/2" Long, 1000/PK
Also known as: 074983540884, PLT5S-M0
Specifications
| Width: | 0.190 in |
| Size: | Standard |
| Color: | Black |
| Weight Capacity: | 50 lbs |
| Material: | Nylon |
| Length: | 17.500 in |
| Product Thickness: | 0.052 in |
| Family / Style: | Pan-Ty® |
| Width: | 0.190 in |
| Color: | Black |
| Material: | Nylon |
| Product Thickness: | 0.052 in |
| Size: | Standard |
| Weight Capacity: | 50 lbs |
| Length: | 17.500 in |
| Family / Style: | Pan-Ty® |