
Sign In or Register to view pricing and more.
Documents & Guides
125mA 250V 5x20mm Glass Fast Acting Fuse
Overview
125mA 250V 5x20mm Glass Fast Acting Fuse
Also known as: 051712431675, GDB-125MA
Specifications
| Speed: | Fast Acting |
| Diameter: | 5 mm |
| Length: | 20 mm |
| Type: | Glass, IEC, Electronic |
| Amps: | 0.125 |
| Volts AC: | 250 |
| Mounting: | Cartridge |
| Interrupt Rating DC: | 35 |
| Speed: | Fast Acting |
| Length: | 20 mm |
| Amps: | 0.125 |
| Mounting: | Cartridge |
| Diameter: | 5 mm |
| Type: | Glass, IEC, Electronic |
| Volts AC: | 250 |
| Interrupt Rating DC: | 35 |