This product has been discontinued.

BUSS SMALL DIMENSION FUSE SLOW BLOW
Item #: 26345
Cat #: MDA-2
UPC: 051712722964
Sign In or Register to view pricing and more.
Documents & Guides
2A 250V 3AB - 1/4" x 1-1/4" Ceramic, Time Delay Fuse
Overview
2A 250V 3AB - 1/4" x 1-1/4" Ceramic, Time Delay Fuse
Also known as: 051712722964, MDA-2
Specifications
| Length: | 1 1/4 in |
| Speed: | Time Delay, Slow Blow |
| Type: | Fuse, Ceramic, Electronic |
| Diameter: | 1/4 in |
| Volts AC: | 250 |
| Amps: | 2 |
| Mounting: | Cartridge |
| Interrupt Rating DC: | 100 kA |
| Length: | 1 1/4 in |
| Type: | Fuse, Ceramic, Electronic |
| Volts AC: | 250 |
| Mounting: | Cartridge |
| Speed: | Time Delay, Slow Blow |
| Diameter: | 1/4 in |
| Amps: | 2 |
| Interrupt Rating DC: | 100 kA |