This product has been discontinued.

1/4 X 1-1/4 TIME DELAY GLASS - 9 AMP
Item #: 25145
Cat #: MDL-9
UPC: 051712724678
Sign In or Register to view pricing and more.
Documents & Guides
9A 32V 3AG - 1/4" x 1-1/4" Glass, Time Delay Fuse
Overview
9A 32V 3AG - 1/4" x 1-1/4" Glass, Time Delay Fuse
Also known as: 051712724678, MDL-9
Specifications
| Diameter: | 0.250 in |
| Speed: | Time Delay, Slow Blow |
| Type: | Fuse, Electronic |
| Material: | Glass |
| Volts AC: | 32 |
| Amps: | 9 |
| Mounting: | Cartridge |
| Length: | 1.250 in |
| Interrupt Rating AC: | 10 kA |
| Diameter: | 0.250 in |
| Type: | Fuse, Electronic |
| Volts AC: | 32 |
| Mounting: | Cartridge |
| Interrupt Rating AC: | 10 kA |
| Speed: | Time Delay, Slow Blow |
| Material: | Glass |
| Amps: | 9 |
| Length: | 1.250 in |