1
more

Cable Tie, Metal Barb, Light-Heavy, UV Black Nylon, 21.2" Long, 50/PK
Item #: 238949
Cat #: BT6LH-L0
UPC: 074983412815
Sign In or Register to view pricing and more.
Documents & Guides
Cable Tie, Metal Barb, Light-Heavy, UV Black Nylon, 21.2" Long, 50/PK
Overview
Cable Tie, Metal Barb, Light-Heavy, UV Black Nylon, 21.2" Long, 50/PK
Also known as: 074983412815, BT6LH-L0
Specifications
| Width: | 0.275 in |
| Color: | Black |
| Weight Capacity: | 120 lbs |
| Material: | Nylon |
| Length: | 21.200 in |
| Product Thickness: | 0.065 in |
| Size: | Light-Heavy |
| Family / Style: | Dome-Top® |
| Width: | 0.275 in |
| Weight Capacity: | 120 lbs |
| Length: | 21.200 in |
| Size: | Light-Heavy |
| Color: | Black |
| Material: | Nylon |
| Product Thickness: | 0.065 in |
| Family / Style: | Dome-Top® |