0K-80CRI-WGX-DWH LED HIGH BAY 24000LM 40
Item #: 1282617
Cat #: IBG-24000LM-SEF-AFLGND-MVOLT-OZ10-40K-80
UPC:
Sign In or Register to view pricing and more.
Documents & Guides
No Documents Available
0K-80CRI-WGX-DWH LED HIGH BAY 24000LM 4000K WIREGUARD WH
Overview
0K-80CRI-WGX-DWH LED HIGH BAY 24000LM 4000K WIREGUARD WH
Also known as: IBG-24000LM-SEF-AFLGND-MVOLT-OZ10-40K-80
Specifications
| Color Temperature: | 4000 (Cool White) |
| Width: | 12 in, 1 ft |
| Lumens: | 24000 |
| Length: | 24 in , 2 ft |
| Color Rendering Index (CRI): | 80 |
| Color: | White |
| Wattage: | 144 |
| Light Technology: | LED |
| Dimmable: | Yes |
| Volts AC Range: | 120 - 277 |
| Color Temperature: | 4000 (Cool White) |
| Lumens: | 24000 |
| Color Rendering Index (CRI): | 80 |
| Wattage: | 144 |
| Dimmable: | Yes |
| Width: | 12 in, 1 ft |
| Length: | 24 in , 2 ft |
| Color: | White |
| Light Technology: | LED |
| Volts AC Range: | 120 - 277 |