
LED Troffer, 2x2, 28 Watt, 3400 Lumen, 4000K, 120-277V
Item #: 1245238
Cat #: 22RTC-34-UNV-EL7W-L840-CD1-U
UPC:
Sign In or Register to view pricing and more.
Documents & Guides
LED Troffer, 2x2, 28 Watt, 3400 Lumen, 4000K, 80 CRI, 120-277 Volt, 0-10V Dimming, Includes 7-Watt 120-277V Emergency Battery Pack
Overview
LED Troffer, 2x2, 28 Watt, 3400 Lumen, 4000K, 80 CRI, 120-277 Volt, 0-10V Dimming, Includes 7-Watt 120-277V Emergency Battery Pack
Also known as: 22RTC-34-UNV-EL7W-L840-CD1-U
Specifications
| Mounting: | Recessed |
| Color Temperature: | 4000 (Cool White) |
| Width: | 24 in, 2 ft |
| Wattage: | 28 |
| Length: | 24 in , 2 ft |
| Lumens: | 3400 |
| Type: | 0-10V Dimming |
| Light Technology: | LED |
| Dimmable: | Yes |
| Volts AC Range: | 120 - 277 |
| Mounting: | Recessed |
| Width: | 24 in, 2 ft |
| Length: | 24 in , 2 ft |
| Type: | 0-10V Dimming |
| Dimmable: | Yes |
| Color Temperature: | 4000 (Cool White) |
| Wattage: | 28 |
| Lumens: | 3400 |
| Light Technology: | LED |
| Volts AC Range: | 120 - 277 |