
LED Troffer, 2x2, 23 Watt, 2900 Lumen, 4000K, 120-277V
Item #: 1116912
Cat #: 22GR-LD5-28-F1-UNV-L840-CD1-U
UPC:
Sign In or Register to view pricing and more.
Documents & Guides
LED Troffer, 2x2, 23 Watt, 2900 Lumen, 4000K, 80 CRI, 120-277 Volt, 0-10V Dimming
Overview
LED Troffer, 2x2, 23 Watt, 2900 Lumen, 4000K, 80 CRI, 120-277 Volt, 0-10V Dimming
Also known as: 22GR-LD5-28-F1-UNV-L840-CD1-U
Specifications
| Mounting: | Recessed |
| Wattage: | 23 |
| Color Temperature: | 4000 (Cool White) |
| Lumens: | 2900 |
| Width: | 24 in, 2 ft |
| Length: | 24 in , 2 ft |
| Type: | 0-10V Dimming |
| Light Technology: | LED |
| Dimmable: | Yes |
| Volts AC Range: | 120 - 277 |
| Mounting: | Recessed |
| Color Temperature: | 4000 (Cool White) |
| Width: | 24 in, 2 ft |
| Type: | 0-10V Dimming |
| Dimmable: | Yes |
| Wattage: | 23 |
| Lumens: | 2900 |
| Length: | 24 in , 2 ft |
| Light Technology: | LED |
| Volts AC Range: | 120 - 277 |