0K-90CRI-DNA LED HIGH BAY FIXTURE
Item #: 1114317
Cat #: IBG-18000LM-HEF-AFL-WD-MVOLT-OZ10-40K-90
UPC:
Sign In or Register to view pricing and more.
Documents & Guides
No Documents Available
0K-90CRI-DNA LED HIGH BAY FIXTURE
Overview
0K-90CRI-DNA LED HIGH BAY FIXTURE
Also known as: IBG-18000LM-HEF-AFL-WD-MVOLT-OZ10-40K-90
Specifications
| Wattage: | 105 |
| Color Temperature: | 4000 (Cool White) |
| Width: | 12 in, 1 ft |
| Length: | 24 in , 2 ft |
| Color: | White |
| Color Rendering Index (CRI): | 90 |
| Lumens: | 18000 |
| Light Technology: | LED |
| Dimmable: | Yes |
| Volts AC Range: | 120 - 277 |
| Wattage: | 105 |
| Width: | 12 in, 1 ft |
| Color: | White |
| Lumens: | 18000 |
| Dimmable: | Yes |
| Color Temperature: | 4000 (Cool White) |
| Length: | 24 in , 2 ft |
| Color Rendering Index (CRI): | 90 |
| Light Technology: | LED |
| Volts AC Range: | 120 - 277 |